23 Kasım 2009 Pazartesi

Pazartesi Notları #99

 • Son 100 yılda 61 gazetecisini öldüren ülke hangisidir? Çalışmadığınız yerden mi geldi yoksa?
 • Sıcak süt mü, soğuk süt mü? Yoksa hiçbirisi mi?
 • Lost'un son sezonu 2 Şubat 2010 tarihinde başlayacakmış. İşin daha sevindirici tarafı 2 saatlik bir açılış bekliyor Lost izleyicilerini... Tabii ben o sıralar ekranlardan ve Lost'dan epey uzakta olacağım. Olsun. Bölümleri birikmiş halde izlemek çok daha güzel olacak. Kendimi avutuyorum sanırım.
 • Son günlerde İsmail YK'nın Facebook şarkısı dilimden düşmüyor. Nasıl musallat oldu bilemiyorum, bilemedikçe hasta oluyorum. Bir de adam Facebook'u çöp çatanlık sitesi gibi anlatmış eserinde. Garip vallahi.
 • Cumhuriyet Halk Partisi için "Nasıl Muhalefet Yapılır" isimli bir kurs açılsa, başta O.Öymen olmak üzere partili vekillerin tümü katılsa nasıl olur?
 • Sudan'da 6 çocuk idama mahkum edilmiş. Dünya ne güzel yer, güzel yer dünya!
 • Çocukluğunuzda izlediğiniz, izlerken bayıldığınız (hayranlıktan), hafızanızın yıllara yenik düşmesi sonucu ismini unuttuğunuz filmler mutlaka vardır. Varsa öyle, bir hatırlatsanız güzel olur. Tadı ayrıdır o filmlerin be.
 • District 9'ın 38 bin kişi tarafından izlenildiği ülkemde Kolpaçino iki haftada 350 bin rakamını buluyorsa denilecek çok şey var demektir.
 • Disko Kralı'nda Aylin Aslım-Yeşim Salkım düellosu müthişti. Okan Bayülgen-Yeşim Salkım kapışması ise anbıliyvıbıldı.
 • Geçtiğimiz günlerde Ahmet Özal babasının ölümü ile ilgili şüphelere yanıt vermek için bir haber kanalındaydı. Daha sonra muhabbet farklı bir yöne kaydı. Sunucu Ahmet Özal'a babasının bir ermiş olup olmadığını sordu. Bunun dayanak noktası ise Turgut Özal'ın cenazesi ile ilgili bir hikâye... Ahmet Özal canlı yayında anlatmak istemedi bu olayı tabii. Ben ise, işim gücüm yok, gece gece merak edip internette küçük bir araştırma yaptım. Uzun uzadıya anlatacak değilim olayı. Merak eden buradan öğrenebilir. Benim kafama takılan nokta ise başka. Hikâyede Çanakkale Savaşı'nda kalma kahramanlar var anlaşılan! Bir sakallı amca gölgeler içinden çıkıp geliyor ve rahmetlinin mezar taşını yapıyor. Daha sonra aslında olmadığı anlaşılan bu esrarengiz amcalar neden hep sakallı oluyor? Olayın ne denli gizemli olduğunu aktarmak için olabilir sanırım.
 • Fransız bilim adamları insan derisi üretmişler. Doktor Frankenstein'in canavarının yaratımına bir adım daha yaklaştık!
 • Oku ey halkım, unutma bunları!

4 yorum:

mobius dedi ki...

Son 1 yılda 160'dan daha fazla travesti ve transseksüeli öldüren ülkeyi de merak ediyorum.. Nefret cinayetleri,farklı olana tahammül edememe,benim gibi düşünmüyorsan e öl o halde diyerek yok etme politikaları aldı başını gidiyor.

Bu arada ak-sakallı amca/dede hikayeleri Çanakkale'de hala! gereksiz dini gruplara bir takım nedüğü belirsiz kişilerce sıkılan palavralardandır.Bizzat şahit olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyorum üzerimde.

Facebook şeyine istinaden,bazen düşünüyorum;biz dünyalılara daha birçok öldürme-işgence tekniklerini bahşedemeden Hitler niye erken gitti acaba diye.. İlk yazdığım cümlelere böyle de ters düşerim işte!

ultrANIL07 dedi ki...

mobius,

Hitler'e ne gerek var yahu. İsmail YK gibi yeteneklerimiz var bizim :)

Gözde dedi ki...

anıl yine döktürmüşsün, hasta bile olsam beğenerek takip ediyorum kuzenimi =)

ultrANIL07 dedi ki...

Gözde,

:) O domuz akıllı olsun, getirtmesin beni oraya :)