17 Ocak 2010 Pazar

Durum Raporu

Rapor falan değil aslında. Neyin raporu olabilir ki zaten? "Esas duruşta süper duruyorum", "Atışlarda berbatım" ya da "Soğuklarla başım dertte" demeyeceğim. Şu olabilir belki: "Zaman geçmiyor laaaaan!"Evet, biraz sükunet, biraz huzur olsa süper olacak. Başka da bir şey istemiyorum. İstiyorum aslında ama ona gün itibariyle daha 118 gün var. Gelir muhakkak, ama gelene kadar neler getirir neler götürür tahmin etmek güç.Bundan tam 37 gün önce Erzurum Ilıca'da bulunan Oto Ulaştırma Alayı'na teslim olmuştum. Acemilik deniyormuş bu 1 aylık sürece... Son derece acemi gibi davrandım zaten, aynı şekilde de devam ediyorum. Anladım ki asker olmaktan çok asker gibi görünmek daha önemli kendinizden bir şeyler kaybetmek istemiyorsanız.8 Ocak'ta Palandöken'deki tugayda yapılan yemin törenini müteakiben kalan günlerimi geçireceğim ikamet de belli oldu: Horasan Askerlik Şubesi... Hayrına memurluk yapıyorum burada. 118 gün kalmışken bir ses vereyim dedim. Ayrıntıları ajandamda biriktiriyorum. Dünya dolusu notla döneceğim diye umut ediyorum 16 Mayıs günü. 17 Mayıs'ta da şimdiye kadarki en uzun Pazartesi Notu gelebilir. Ağzınız mı sulandı?

Zaman zaman, zaman zaman... Hımmm, o zaman...

4 yorum:

benjcev dedi ki...

hacı geçer gider ya. sana gıpta ile bakanlar var, mesela ben. daha yapmadığım için, "118 günü kalmış lan adamın, oha" diyorum. bunu düşünerek rahatlayabilirsin.

beenmaya dedi ki...

hadi bakalım o halde 17 mayıs pazartesiye biz de kimseye randevu vermeyiz :)))

bilog dedi ki...

Takvimime ekledim o günü. Beklemekteyiz :)

ultrANIL07 dedi ki...

benjcev,

Dostlarım, ailem hep aynı havada. "Bak 1,5 ay geçivermiş bile" diyorlar. Öyle değil aslında ama olsun. Yine de şubede olmam büyük şans. Rahatım fevkaladenin de fevkinde. Zaman daha rahat akıyor burada acemiliğe oranla. Bu yazı yazılalı 6 gün olmuş. 118'miş, 112 kalmış mesela :) Şöyle de düşünülebilir; bugüne kadar her geçen gün askerliğe yaklaştırıyordu, artık askerlikten düşüyorum o günler. Pollyannacılıkta son nokta!

Sevgiler!

beenmaya,

Mayıslar her daim bizim... Hep bizim...

Sevgiler!

bilog,

Bir şey kalmadı zaten :)