12 Ağustos 2008 Salı

En Korkuncu The Exorcist

Bir İngiliz müzik şirketi tarafından düzenlenen anket sonucuna göre tüm zamanların en korkutucu filmi 1973 yapımı The Exorcist oldu. Ankete oy kullanan katılımcılar filmin çekimleri sırasında sette yaşanan esrarengiz olayların bile tüylerini diken diken ettiğini belirtmiş. Filmin hayranlarının hatırlayacağı üzere sette 2 defa yangın çıkmış, ışıkçı ve filmin görüntü asistanı hayatını kaybetmiş, 3 figüran kalp krizi geçirmiş ve filmde başrol oynayan Linda Blair yataktan düşerek kolunu kırmıştı.
Söz konusu ankete göre The Exorcist'i sırasıyla Kubrick'in en bilinen yapımlarından The Shining, John Carpenter imzalı Halloween, efsane yapım A Nightmare on Elm Street ve Hollywood tarafından yeniden çevrilen Japonya mahsulü Ringu takip ediyor.
Birinci sırayı alan film The Exorcist'in de bir yeniden çevrimi var. Hem de bu topraklardan çıkmış bir yapım. Adı da; Şeytan. Başroldeki Canan Perver'e sıçratılan zemzem suyu bile bu filmin komedi kategorisinde zirveye oturmasına yeterdi, ancak bilmiyor Hollywood bu filmi, ne yapabiliriz!

Hiç yorum yok: